Duben 2013

výkřiky

28. dubna 2013 v 19:11 | Lady |  slečna
Dva střihy. Dvě scény, možná předscény mýho života. Plácám. Nevadí.

šedý vlas

15. dubna 2013 v 23:31 | Lady |  slečna
Připadá mi, že jsem za poslední týden zestárla o rok. Nebo možná několik let. Je to relativně trapné, to takhle popisovat (vzhledem k mému skutečnému věku), ale jinak to nazvat neumím. Možná jsem jenom skutečně dospěla. Nevím.

Ne, nestalo se nic zásadního. Nikdo neumřel. Nikdo se nenarodil. Já jen.. poslední dobou je všechno špatně. Hlavně pocit, že to všechno nemůžu za nic na světě zvládnout.

Nejspíš je toho na mě prostě jenom moc. Anglie, divadlo, škola. Martin. City a pocity. A tak. Nejspíš už jsem od ledna zase zapoměla jaký to je - mít co řešit. Ve středu letím s kamarádkou do Londýna. Minulej týden jsem s tím měla tolik starostí, že jsem málem zešedivěla. Těšila jsem se tam, ale teď mám pocit, že to nezvládnu. Je to obrovský město a já už pomalu ani nežbleptnu anglicky. Ztratíme se, něco se podělá na letišti, nedoletím, cokoliv.. Stres. Cestovní horečka. A tak.

Pak taky škola. Nevím jak se to stalo, ale najednou je tady konec semestru. Nic neumím (to mě nepřekvapuje - je to trochu dejavu ze zimního zkouškového), nemám napsanou ani jendu ze tří seminárek (z nichž jedna se odevzdává ve čtvrtek) a osm publikovaných publicistických textů? No way. To prostě nedávám.. Stres II.

Divadlo trochu souvisí s Anglií. Doletím na čas ten den, kdy hrajeme. I proto jsem měla s letenkama a vůbec se vším takové starosti. It sucks. Ale jinak to udělat prostě nejde. Štve mě, že jsem to dneska ve Vaňkovce tak vorala. Štve mě, že už se zase blíží konec 'jarní divadelní éry.' A úplně nejvíc mě štve, že je mi s těma lidma tak dobře a beztak je teď dobrýho půl roku neuvidím. Ne, že bych nechtěla. To je tak vždycky, prostě se to stane a lup ho! Vidíme se až v srpnu.

A to poslední. Martin. No, něco jsem o něm už napsala minule. Netahejme sem teď žádné pseudocity. Ve spojení s ním mi bohatě stačí pseudopocity, který mám, když s ním mluvím. Je tak zvláštní, tak jinej.. jako z pohádky. To, jak se chová, jak se všema mluví, jak se baví, co dělá.. Všechno je to jako z jinýho světa. Nemůžu ho dostat z hlavy. Díkybohu vim, že je to chvilkový, vždycky je. Ale teď.. těžko se mu na něco soustředí.
Hodinu a půl jsem s ním mluvila. Sama s autem uprostřed ničeho. Zní to trochu jako z blbýho filmu, že? Ale my mluvili. Mluvili, mluvili a mluvili. A ještě teď, když už jsem přes hodinu doma, bych byla nejradši pořád v lese a mluvila s ním. Snažila se pochopit jeho myšlenkový pochody a otevírat hlavu novým nápadům. Novým, šíleným ale bláznivě, sladce lákavým.

Would you dance if I asked you to dance?

Well, je mi trochu líp.

xoxo

L.

toastová princeznička

7. dubna 2013 v 17:17 | Lady |  slečna
Jsem naštvaná. Naprosto nepříčetně. Vidím rudě a mám chuť kopat do všeho, co se mi připlete do cesty, včetně lidí. Vztek mnou prostupuje jako jed, vsakuje se do každičké buňky v mým těle, snaží se mě naprosto ovládnout. Ale to není zlý. Na tohle jsem zvyklá. Záchvaty vzteku mám celkem často, jsem prostě taková. Zvyknete si na to. Takže to by nebylo tak špatný. Ne. Nejhorší je na tom to, že tentokrát nevím proč.

Fifty shades of Grey - E.L.James

2. dubna 2013 v 22:52 | Lady |  čtu
!!UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK MŮŽE ZAHRNOVAT SPOILERY!!!

''Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé). Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.''' (anotace)

Pravděpodobně jdu s tímhle tvrzením s křížkem po funuse, ale zkrátka si nemůžu pomoct. Kontroverznější knihu abych teď široko daleko pohledala. Názory na ni se různí tak, až se mi nechce věřit, že je skutečně vzbuzuje jedno a totéž dílo. Světoví čtenáři se rozdělili na dvě poloviny. Fifty shades můžete buď milovat nebo nenávidět. Stejně tak Christiana. Nic mezitím neexistuje..
Jen se na to podívejme.

Slečna D. (19): ''Připadá mi to příliš prvoplánové. Postavy si kompenzují své komplexy z dětství. A už vůbec mě neláká představa několika set stránek o vnitřní bohyni.''
Slečna K. (20): '' Kniha je poutavá, vtáhne čtenáře do děje. Líbilo se mi to, ale myslím, že není moc dobře napsaná. Často se opakují slova, zamotává se to. Co se věku týče - myslím si, že je to pro všechny věkové kategorie.''
Slečna L. (21): ''Zatím jsem velmi spokojená. Christian mi tak trochu připomíná Edwarda ze Stmívání - charizmatický člověk, co má všechno, co chce a ona taková průměrná dívka, která se postupně jeho vlivem mění..''

Když k tomu připočteme profláklé, ne příliš lichotivé označení - porno pro mamky - a fakt, že skutečně JDE o světový bestseller, máme tady hotovou válku světů.. Dobře. A co já na to?