toastová princeznička

7. dubna 2013 v 17:17 | Lady |  slečna
Jsem naštvaná. Naprosto nepříčetně. Vidím rudě a mám chuť kopat do všeho, co se mi připlete do cesty, včetně lidí. Vztek mnou prostupuje jako jed, vsakuje se do každičké buňky v mým těle, snaží se mě naprosto ovládnout. Ale to není zlý. Na tohle jsem zvyklá. Záchvaty vzteku mám celkem často, jsem prostě taková. Zvyknete si na to. Takže to by nebylo tak špatný. Ne. Nejhorší je na tom to, že tentokrát nevím proč.


A to je k vzteku ještě víc! Vždyť to zní naprosto směšně. Jak se můžu rozčilovat, když nemám důvod? Jak mě může něco vytočit, když nevím CO to je?!

Byla jsem na divadelní zkoušce. Těšila jsem se tam. Opravdu hodně. Celý týden jsem byla zavřená doma (antibiotika, chřipka) - krom pátku, který jsem klasicky strávila za barem - a tak jsem se vážně těšila, že uvidím staré známé tváře a zablbnu si s nimi. To by to ovšem nesměla být generálka. Hned jak jsem vešla dovnitř, ucítila jsem ve vzduchu stres. HODNĚ stresu. Ono by se ani nebylo čemu divit, za týden hrajeme a věřte mi - naše výkony tomu fakt neodpovídají. Nějak jsem nad tím mávla rukou, co já vím.. zkrátka jsem si to nepřipouštěla.

Takže jsme si oblékli kostýmy, vyzkoušeli písničky a začali zkoušet. Bylo to jako vždycky. Nic, žádná změna. Jo, někdo (třeba režišérka nebo můj obvykle vzteklý a uštěpačný spoluherec) byl ostřejší než obvykle, ale příčinu toho jsem už popsala výše. Jak říkám, nic se nestalo. A tím se dostáváme k úvodním slovům tohoto článku. Nechápu PROČ, ale asi v polovině, někdy po přestávce, jsem se z ničeho nic vztekla. Dolehl na mě příval špatné nálady, přilepil se na mě jako nechtěná deka a drží se mě až do teď.
Když nad tím tak přemýšlím, moc tomu nepomohl ani můj další spoluherec, říkejme mu třeba.. Martin. Když jsme skončili, dolaďovali se organizační záležitosti ohledně premiéry, která je příští týden, a já se ve spěchu převlékala 'do civilu', potkali jsme se u naší kostýmové skříně. Zmínila jsem se už, že Martin má krásnej hlas, v naší současné pohádce hraje na kytaru a jednu písničku sám složil a otextoval? No, ehm.. zkrátka jsme se potkali u té skříně. Pošťuchovali jsme se a šklebili se na sebe jako s každým jiným a protože držel v ruce kytáru, zeptala jsem se ho 'co mi zahraješ?' Jeho odpověď byla poetická - 'něco jenom pro tebe, jo?' Pak začal cosi vydrnkávat (kecám, hraje skvěle) a zpíval mi do ucha (nekecám, doslova). Byla to nějaká romantická blbost, na kterou se utahujou holky. (Uveďme věci na pravou míru - Martin se takhle chová k nám všem. Je to jeho způsob 'přátelského škádlení'.) Nemohla jsem si pomoct, ale hlavou se mi přitom honily jenom dvě věci - jedna blbější než druhá teda. Zaprvé) jak by bylo krásné, kdybych tohle mohla někomu skutečně uvěřit. (Jsem to ale naivní princeznička, což) a Zadruhé) replika z mé oblébené knížky: ''Pro mě je toho škoda, ale stoprocentně bys na to nějakou holku sbalil. Určitě, věř mi.''

Oukej, oukej. Když tak nad tím tak uvažuju, naštvalo mě tohle. Ne, ne tak docela TOHLE. Ne Martin. Spíš já sama sebe. Připadám si naivní, hloupá, zbytečně a nesmyslně zasněná.. Nechápu proč. Pche!


Well, nejspíš si dám další toast s meruňkovou marmeládou (dieta je v háji, hehe) a půjdu psát 'deníkovskej článek' o premiéře.

Naivitě a meruňkové marmeládě zdar!

L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 metztli metztli | E-mail | Web | 13. dubna 2013 v 14:33 | Reagovat

nu, tak se vyjádřím noch mal :) je to na prd, co? Když víš, jak to všechno je, ale stejně bys tak ráda uvěřila tomu, že by to mohlo být i jinak. A možná by to "jinak" nebylo špatný. Možná by to bylo dokonalý... a pořád v hlavě straší to mrzké "kdyby" a "možná". Je jedno, co víš, co chápeš... ale ta možnost... zasněná touha... jsou zoufalé...

2 Lady Lady | 14. dubna 2013 v 22:49 | Reagovat

[1]: co na to říct - nejvýstižnější. Je to zoufalé, ale tak - TAK - lákavé. Uvěřit. Teď, pro premiéře a jedné repríze je mi ohledně toho ještě blběji. Však beztak přibude článek. Brzo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama