Květen 2013

Pracovití studenti, studující pracanti

1. května 2013 v 14:23 | Lady |  uvažuju
* psáno jako úkol do školy *

Většina z nás v lavicích základních škol vykřikovala onu známou větu: ''A k čemu mi to bude?'', případně: ''Já už chci taky vydělávat prachy!'' Kolika z nás to vydrželo až do dnešních, vysokoškolských, dní jen těžko soudit. Samozřejmě, taky si občas povzdechnu nad úkolem nebo přednáškou, která je únavná a zdlouhavá. Ale že bych ji hned chtěla měnit za každodenní osmihodinovou práci?

Moje průměrné úterý obsahuje dvě přednášky, dohromady tedy cca dvě a půl hodiny sezení ve škole. Pak jdu na oběd, kde si můžu vybrat z několika druhů jídel a můžu si ho vychutnat přesně tak, jak chci. Beze spěchu. Po obědě následuje siesta trvající do pozdních nočních hodin.

Průměrné úterý při práci v kanceláři zahrnuje příchod do práce okolo osmé hodiny ranní, několik kofeinových injekcí a okolo osmi hodin sezení před počítačem. Během této doby je povinná půlhodinová přestávka na oběd. Ani více ani méně. Po práci následuje spěch domů, protože odpočinek je důležitý a ráno se musí zase vstávat nanovo.
Peníze jsou samozřejmě potřeba, ne že ne. Ze studia živa nejsem. Ale proč si ještě trochu neprodloužit dětství, mládí a volnost prakticky ve všech ohledech? Vždyť brigády můžou ještě nějaký čas zůstat na úrovni koníčků..