Pracovití studenti, studující pracanti

1. května 2013 v 14:23 | Lady |  uvažuju
* psáno jako úkol do školy *

Většina z nás v lavicích základních škol vykřikovala onu známou větu: ''A k čemu mi to bude?'', případně: ''Já už chci taky vydělávat prachy!'' Kolika z nás to vydrželo až do dnešních, vysokoškolských, dní jen těžko soudit. Samozřejmě, taky si občas povzdechnu nad úkolem nebo přednáškou, která je únavná a zdlouhavá. Ale že bych ji hned chtěla měnit za každodenní osmihodinovou práci?

Moje průměrné úterý obsahuje dvě přednášky, dohromady tedy cca dvě a půl hodiny sezení ve škole. Pak jdu na oběd, kde si můžu vybrat z několika druhů jídel a můžu si ho vychutnat přesně tak, jak chci. Beze spěchu. Po obědě následuje siesta trvající do pozdních nočních hodin.

Průměrné úterý při práci v kanceláři zahrnuje příchod do práce okolo osmé hodiny ranní, několik kofeinových injekcí a okolo osmi hodin sezení před počítačem. Během této doby je povinná půlhodinová přestávka na oběd. Ani více ani méně. Po práci následuje spěch domů, protože odpočinek je důležitý a ráno se musí zase vstávat nanovo.
Peníze jsou samozřejmě potřeba, ne že ne. Ze studia živa nejsem. Ale proč si ještě trochu neprodloužit dětství, mládí a volnost prakticky ve všech ohledech? Vždyť brigády můžou ještě nějaký čas zůstat na úrovni koníčků..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama