Š jako škatulkování

28. června 2013 v 15:32 | Lady |  uvažuju

Všichni to známe. Fůj hip hop, fůj Justin Bieber, fůj Marilyn Manson. Alternativní styly? Co je to proboha za příšerný hipstery! Dechovka? Snad tak pro babičku, ne? Zkrátka a dobře předsudky kam se podíváš. Poslední dobou nad tím přemýšlím čím dál častěji a tak mě mezi zametáním a umýváním nádobí dneska napadlo: jakej to má všechno, do háje, smysl?Aby to patřičně vyznělo, uvedu na pravou míru jak přesně tenhle můj boj proti 'škatulkám' začal. Vždycky jsem strašně chtěla někam patřit. Hrozně moc. Mít prostě 'to svoje', kde se cítím dobře. Svůj styl, hudbu, místo na zemi a správné lidi okolo sebe. Problém je ten, že přes tuhle svou šílenou touhu jsem ve skutečnosti nikdy nikam nepatřila. Nebo to tak spíš necítila. Poslední dobou míň než obvykle - létám z Brna do Olomouce, pendluju mezi všema mýma kamarýdama/známýma/lidma, kteří mě z nějakýho (mně většinou záhadnýho důvodu) chtějí vidět a jsem ráda, že mám chvilku oddech. Teď mám prázdniny a sedím na zadku. A chybí mi to.

Taky jsem vždycky byla přelétavá. Ne, opravdu se nebavíme o vztazích. Myslím tím spíš to, že jsem nikdy nevěděla čeho se chytit. A teď mám poprvý v životě pocit, že to vím. No, to zní trochu melodramaticky. Poprvé za celý jeden rok mám pocit, že to vím. Že vím co dělám, že vím co chci. A co nechci. Nechci mít předsudky. Chci si dělat co se mi zlíbí. "Poprvé od té doby před pěti lety, kdy jsem se ztratila, mám dojem, že jsem se našla." (© EmilyL) Jistě, bylo to myšleno v jiném kontextu, ale i tak. Smysl to má. A tak mixuju korkovou kabelku s černými lodičkami letními šaty. Přirozenou eleganci se sladkým šílenstvím. One direction s ACDC. Dechovku s metalem. Jistotu se spontánností.

A proč, sakra, ne? Žijeme jen jednou. Proč, PROČ, řešit to, co si pomyslí ostatní, když ty jsi spokojenej? Proč se na ně ohlížet? Jistě, tahle filosofie se nedá uplatit na VŠECHNO. Ale na dobrou polovinu životních záležitostí stoprocentně. Takže jdu do toho. Užiju si svůj život. Právě proto, že je můj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thedreamy thedreamy | Web | 27. července 2013 v 22:21 | Reagovat

Perfektně napsáno, souhlasím s tebou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama